YILAN TAŞI
YILAN TAŞI

YILAN TAŞI

YILAN TAŞI

Renk ve Görünüm

Birçok renge sahip olan bu taşlar karşımıza genel olarak şu renklerde çıkmaktadır; siyah renkte, sarı renkte, yeşil renkte, gri renkte, beyaz renkte ve kırmızı renkte gibi renkleri vardır.

Kaynak

Genel olarak yaygın ülkeler vardır; ABD kıtası, Afrika kıtası, Rusya ülkesi, İsviçre ülkesi, Kanada ülkesi ve İtalya ülkesinde genel olarak yaygın bir şekilde çıkarılmaktadır

Kullanım Alanları ve Özellikleri

Yılan taşının ismi üzerindeki çizgiler ve renginden dolayı yılan derisine benzediği içi ismini oradan almaktadır. Bu taşın diğer ismi ise serpantin taşı olarak da bilinmektedir. Çok sayıda mineralin ve yer altındaki sıcak suların değişimi ile birlikte oluşan doğal bir taş ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak sertlik derecesi 3-4,5 olarak değişim gösteren bir taştır. Maalesef bu taşlarda genel olarak sertlik derecesi aynı düzeyde olamıyor. Bu taşların çok değişken bir restlik derecesi vardır. Bu taşlar aynı yerden çıkarılsa bile aralarında sertlik derecesi çok farklılık gösterebilmektedir.

Çoğunlukla yılan taşı ismi sadece bizim ülkemizde yaygın olarak kullanılır. Diğer yabancı ülkeler bu taşı yılan taşı olarak değil de diğer ismi olan serpanti taşı olarak kullanmaktadırlar. Serpent kelimesinin kökü Latinceden gelmektedir. Bu kelime zamanla türetilerek serpanti ismini almıştır. Yılan taşı yani serpanti her yerde rahatlıkla bulunabilmektedir. Herkes bu taşa istediği zaman sahip olabilmektedir.

Aslında dünyanın birçok yerinde rahatlıkla çıkarılan bu taş çok yaygındır bu taş

Yılan taşı birçok hastalığa iyi gelmektedir. Genel olarak mide hastalığına iyi gelmektedir. Midemizde ki belirli sebeplerden dolayı ağrımasını engeller. Midemizin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Çok eski zamanlarda bu yılan taşı büyülerden korunmak ve kurtulmak için de kullanılmıştır. Hastalıklara iyi geldiği için de kullanılmıştır. Başka bir şekilde kullanma şekli ise akrep sokması, yılan sokması ve arı sokmalarından korunmak için kullanılan bir taştır yılan taşı. Bu taş bu hayvanların sokmaları durumunda zehrin temizlenmesinde de oldukça kullanılmıştır. Yılan taşı günlük hayatta kişilerin yorucu geçen günlerini stres dolu günlerinde kişiye sakinlik verir ve iç huzurunun ortaya çıkmasını sağlar. İnsanları çok değişken olan duygularını net bir şekilde duygularını ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Bu taş böbrek hastalıklarında da oldukça faydalı bir taştır. Bu taş şansı ve kısmeti açtığı için kullanılan bir doğal taştır. Yılan taşı regl hastalığını hafiflettiği için yaygın olarak tercih edilir. Bu yılan taşı kişilerin kötü duyguları olan kin, nefret, kıskançlık ve düşmanlık gibi duygularının ortadan kaldırılmasında oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Vücudumuzda bulanan yaralardan dolayı oluşan enfeksiyonların temizlenmesinde kullanılan bir doğal taştır. İnsanların negatif duyguları köreltip hayata pozitif bakma ve enerjik olmasını sağlayan çok yararlı bir doğal taştır. Bu doğal taş sayesinde kişiler iş hayatlarında enerji dolu olmasını sağlar

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir