Selestit Taşı
Selestit Taşı

SELESTİT TAŞI

SELESTİT TAŞI

Selestit taşının yüksek bir titreşim enerjisi verir. Selestit taşı genellikle mavi, sarı, kırmızı, beyaz renklerde bulunur. Selestit taşının görünümü,saydam orta boydan büyük kümeler ve jeotlara kadar piramit kristaller veya düzlem parçalar halindedir.Kolay bulunabilir bir taş olan selestit taşı bir o kadarda pahalı bir taştır.Selestit’in çıkarıldığı ülkeler Britanya,Mısır,Meksika,Peru,Polonya,Libya,Madagaskar’dır.Selestit sizi Ruhani bir aleme götürür ve huzura meleklere ait olan alemle temasa etki eder.Ruhsal yönden kişilerde gelişme hızlanır eğer bu tarz durumlar ilgi alanınız ise selestit bu konunun adeta uzmanı olan bir değerli taştır.Rüyaları hatırlamada o anı yaşamada ve bedeni dış yolculuklara çıkarmada faydalı bir taştır aynı şekilde geri dönüşümde de her şeyi görsel hafızada tutmayı sağlar.

Bu harika taş kalbin saflığını artırır kişiyi iyi niyet ve şans getirir. Aurayı iyileştirici etkisi olan selestit taşı gerçekleri açığa çıkarmakta da oldukça etkilidir. Selestit huzur dolu bir taştır taşıyan kişiye de bunu kolayca geçirir bu sayede kendinizi daha huzurlu keyifli ve hayattan zevk alan bir ruh hali içinde bulursunuz. Selestit taşı barışçıl ortam yaratır kişilerde pozitifliği artırır ve böylelikle olaylar karşısında olumlu bir yapıya bürünürsünüz, kötüye giden olay ve ilişki durumlarını iyileşmesine gelişmesine yardımcı olur. Selestit taşı yaratıcı özellikte bir taştır. Özellikle sanatsal alanda veya köşe yazarlığı şair gibi edebi durumlarda çalışan kişiler için yeni fikirlerde etkilidir. Sakinleştirici etkisi de olan selestit sayesinde aşırıya kaçan duygularda duygu kontrolü sağlar. Zihinsel açıdan da zihni sakinleştirip keskinleştirir. Kişilerdeki kaygıları yok eder iç huzur sağlar.

Selestit taşı, Kişilerin karmaşık fikirlerinden kurtulmaya yardımcı olur aynı zamanda zihinsel açıdan berraklıkla birlikte akıcı bir iletişim için kişiye gereken desteği sağlar. Karmaşıklığı gidericidir. Bu taş zekâyı içgüdüyle sentezler ve dengeler. Üçüncü göze yerleştirildiğinde selestit evrensel açıdan enerjiyle bağlantı kurar. Barışı temsil eder ve birlikte var oluş vizyonu işler. Selestit taşı ayrıca mükemmel bir şifa taşıdır. Vücuttaki ağrıları giderir ve sağlıklı kılar. Özellikle gözler ve kulaklarda etkilidir, rahatsızlıkları giderir. Vücutta bulunan toksinleri atar bağışıklık sistemini kuvettlendirir. Yatıştırıcı özelliği ile kas gerilimlerini azaltır. Tüm mavi taş gruplarında olduğu gibi selestit taşı da etkili bir biçimde boğaz çakrasını açar ve iyileştirir. Kullanım olarak selestit taşını vücutta bir bölgeye yerleştirin veya bir odaya koyun dekoratif görünüm yanı sıra odadaki titreşimleri yükseltir enerji verir.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir