ZÜMRÜT TAŞI

ZÜMRÜT TAŞI

Efsane taş zümrüt beklide dünyadaki en değerli taşlardan biri, ilhan ve sonsuz sabır taşı. Yeşil renkte olan zümrüdün renginden dolayı yağmur yağdırdığına inanılırmış. Zümrüt taşı yüzyıllardan beri mücevher olarak kullanılır. Zümrüt taşı mükemmel aşkların başlangıçların taşı olarak bilinir. Evliliklerde huzur sükûnet ve sadakat sağlar. Kişiler arası ilişkilerde şartsız koşulsuz sevgiyi ve ilişkileri geliştiricidir. Zümrüt ilişkileri dengede tutar ve güçlü dostluklar edinilmesine destektir. Zümrüt taşı mayıs ayının doğum taşı olarak kabul edilir. Küçük parlak beril taşının bir türü olan zümrüt mükemmel bir taştır. Zümrüt taşı genellikle Hindistan, Zimbabwe, Tanzanya, Brezilya, Mısırda çıkarılmaktadır. Zümrüt sadakati simgelediğinden eğer ki renk değiştirirse sadakatsizlik işareti olarak görülür. Kalp çakralarını açan zümrüt duygular üzerinde sakinleştiricidir. Bu taş kişilerdeki duygu karmaşasını düzene sokar ve zihinsel açıdan da denge sağlar.

Her durum karşısında zümrüt olumsuzlukları ortadan kaldırarak olumlu hareketlere neden olur. Yeşil ve saydam renklerde olan bu taş oldukça değerlidir ve birçok takıda kullanılmaktadır. Diğer değerli taşlar gibi parlaması olmaz göz almaz ve de diğer taşlara göre daha yumuşak yapıdadır. Kişilerin farkındalıklarını artırıp olaylar karşısında daha mantıklı ve olumlu olmalarını sağlar. Eski zamanlardan bu yana zümrüdün büyüden ve büyücülerin etkilerinden koruduğuna inanılır. Bazı inanışlara göre ise geleceği görmeyi sağladığı söylentisi yayılmıştır. Psikolojik olarak kişilere güçlü karakter ve zor durumlarda baş edebilme sağlar güç verir. Yeniden oluşumu destekleyen zümrüt hayatın tadına varmayı sağlar. Zihinsel berraklık sağlayan zümrüt zihni kuvvetlendirir. Aklı doğru yönde kullanmaya yönlendirir.

Zümrüt insanlar arasındaki anlaşmazlıklarda düzen için köprü görevi görür. Bir çok hastalıkta şifa verici olan zümrüt enfeksiyon hastalıklarında iyileşmeye yardımcı olmuştur. Akciğerlere kalbe ve omurgaya faydalıdır kaslarda iyileşme sağlar. Gözlerde görmeyi geliştirici olan zümrüt vücutta arındırıcıdır. Birçok romatizmal hastalıkların tedavisinde etkili olmuştur. Kolye olarak kullanılan zümrüdün epilepsiyi tedavi ettiğine inanılmıştır. Yeşil ışığı ile birçok kötü huylu hastalıkla mücadele ettiği görülmüştür. Yüzük parmağınıza takacağınız zümrüt taşlı bir yüzükle şifa bulabilirsiniz uzun süreli zümrüt taşı taşınılması önerilmez olumsuz duyguları tetiklediği görülmüştür. Zümrütün neşe ve huzur getirdiğine inanıldığı için genellikle evlilere ve çiftlere takmaları için önerilen taşlar arasındadır. Özel bir günde eşinize hediye edeceğiniz bir zümrütle sevginizi pekiştirebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir