YENGEÇ BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

Yengeç burçları hayatlarında gelişen olumlu veya olumsuz tüm durumlara ani tepki verir ve bu tarz tavırlarıyla tanınır. Kendilerine ördükleri bir duvar vardır bu burcun insanlarının ve bu duvarı ancak güven duyguları zedelenirse yıkılır. Yengeç burçlarının insanlara güvenmesi fazlasıyla zor bir durumdur. Çelişkili yapıya sahip yengeçler gülmeyi, eğlenmeyi sever arkadaşlık, dostluk onlar için oldukça önemlidir.Yengeç gizemli olma konusunda birinciliği hiçbir burca kaptırmaz. Depresyon, mutluluk, sevinç, neşe, üzüntü, iyilik, kötülük onlar için hep bir aradadır.Yengeç burcunun yönetici gezegeni aydır. Zodyağın dördüncü burcudur su grubundadırlar.Burçlar arasında en insancıl burç yine yengeçtir.Bu burcun insanları verdiği sözleri tutmada, insanlara yardımcı olma isteklerinin duygusal yönden ağır basması  yine bununla alakalıdır.Yengecin bir diğer belirgin özelliği ise anaç olmasıdır koruma kollama onlar için her şeydir.

Gelelim bu burcun sembolü değerli taşa Hint yeşimide denilen aventurin’dir.Bu taş sınırsız imkan taşıdır zindelik ve canlılık temsil eder.Hint yeşimi kuvars grubunun yeşil olan türündendir.Metalik parıltılı ve tanecikli  bir yapıya sahiptir.Kalbin yakınında taşındığında diğer insanların olumsuzluklarından kötü enerjilerinden koruyan bir enerji veriri.Bu taş sınırsız imkanlar taşıdır;size geniş ufuklar açar hayalperestler işte sizin için en ideal taş aventurindir. Bu taşa aynı zamanda yıldız taşıda denilmektedir.Yengeç burcunun yanı sıra boğa, ikizler, başak, terazi ve yaya burcuylada özdeşmektedir. Hint yeşimi psikolojik yönden tedavi edicidir, iş hayatında yaratıcılığı artırır, lider olma hırsını açığa çıkarırı.Endişe ve korku gidericidir aynı zamanda.

Yengeç burcunun diğer değerli taşları; Aytaşı, gül kuvars, beyaz ve pembe inci, akik, yakut, yeşimdir.Sırasıyla bu taşlarının şifalı yönlerini ele alacak olursak pembe kuvars  doğada nadiren rastlanan bir kuvars türüdür rengi uçuk pembe tonlarıdır.Aşk taşı olarak ün kazanmıştır.Bedende hücre yenileyici özelliği vardır.Barış ve uyum sağlar ,özgüven duygusunu artırır , hayata pozitif değer katar.Yakut taşının özelliklerinin yanı sıra elmastan sonra gelen en değerli taştır.Bağışıklık güçlendirici,kan dolaşımını sağlayan yönü vardır.Bu taşı kullanan kişiye dürüst olmayı iyi yönde olmayı sağlar.Koşulsuz sevgi verir.Yengeçlerin bir diğer değeri taşı olan aytaşıda yengeç kadınları için en ideal burç taşıdır özelliği açısından tokluk hissi veren bu değerli taş kilo vermenizde yardımcı olacaktır.Bacak kol sırt ve bel ağrılarına iyi gelir nazara karşı koruma sağlar eski zamanlarda doğan bebeklere aytaşı nazara karşı takılan taşlardandır.

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir