TURMALİN

TURMALİN

Renk Ve Görünüm

Turmalin bileşenleri oranlarına bağlı olarak kırmızı, pembe, sarı, kahverengi, siyah, yeşil, mavi renklerde olup magnezyum, demir veya diğer çeşitli metallerle karıştırılmış alüminyum boro silikatların kompleks bir ailesine aittir.

Kaynak

Sri Lanka, Avrupa, Birleşik Devletler, Afganistan, İtalya Avusturalya

Kullanım Alanları Ve Özellikleri

Turmalin taşının özelliklerinden en önemlisi estetik görünümü ve insana verdiği faydalarla çok değerli faydalı bir taş olmasıdır. Turmalin taşının özelliklerinin diğerleri ise; Turmalin taşı Eski Mısır’a göre yeryüzüne çıkarken gökkuşağının içinden geçtiğine inanılır bu inanışın sebebi turmalin taşının renkli oluşudur. Turmalin taşının faydalarından en önemlisi, hormonları dengelediği ve uykusuzluk çeken insanlara uyku verdiği uykusuzluk problemine iyi gelmesidir. Turmalin taşının faydalarından diğerleri ise; Denge ve uyum sağlayıcı etkisi vardır. Kişiyi amaçlarına odaklar. Duygusal iniş çıkışları dengeler. Konsantrasyonu ve sezgileri arttırıcı etkileri bilinmektedir. Sinir sistemlerini dengeler manevi açıdan huzur verdiği söylenir. Kişinin kendisiyle barışık yaşamasını sağlar. Halk arasında Turmalin taşı’nın nazarı etkilediği söylenir. Yine halk arasında turmalin taşının kişiyi tehlikelerden koruduğu ve kişinin bahtını, şansını açtığı söylenir.

Bugün bu taş en başta korunma tılsımları, negatif enerjileri, varlıkları ya da yıkıcı güçleri saptıran ve ortadan kaldıran bir kalkan olarak saygı görmektedir. Radyasyona ve çevre kirliliğine karşı koruma sağlar ve kişinin kendi olumsuz düşüncelerini, iç çatışmalarını gidermek ve onları olumlu kullanabilir enerji haline getirmek için son derece faydalıdır. Kara turmalin taşı ayrıca dünyada insan ruhuyla bağlantı sağlayan güçlü bir topraklama taşıdır.

Destekleyici enerjisi, vücudun enerji merkezlerini hizalar ve iyileştirici ışık kanalları oluşturur. Dünyayı daha net ve objektif bir şekilde görmenizi sağlayan bu güç duygusu kendinize olan güveni teşvik eder. Zor ortamlarda ya da şartlarda yaşamak ve çalışmak zorunda için güç vermektedir. Turmalin her kıt’a da bulunabilse de ince kristal ve taşlar nadir bulunur ve oldukça da pahalı olabilir.
Bir taş olarak daha yakın zamanlarda çok yönlü enerji özellikleri nedeniyle metafiziksel toplayıcıların ve uygulayıcıların favorisi haline gelmiştir. Onun prizmatik dikey olarak çizgili kristalleri uzun ve ince olabilir, enine kesitte üçgen şeklinde de bulunurlar. Tek bir numunede boyama ya da kesitlerde renklendirme farklılık gösterir saydam ya da opak olabilirler. Turmalin in en yaygın türü doğadaki tüm turmalinlerin yüzde 90’ını oluşturan Schorl’dur. Berrak beyazın ve ışıltılı siyahın birleşiminin mükemmel bir enerji yarattığına, ortak bir hedef için bir araya getirilmiş açık ve karanlık güçlerin olduğuna inanılır. Turmalin’in en belirgin özelliklerinden biri ısıtma veya ovma ile elektrikle şarj olma kabiliyetidir. Yüklendiğinde bir ucu pozitif, diğeri negatif olur, bu da toz parçacıkları vaya kağıt bitleri çekmesine izin verir. Siyah turmalin taşı kullanım amaçları Turmalin, ritüel çalışmaları sırasında koruma sağlayan şaman taşıdır. Turmalin koku alma duyusunu güçlendirir ve bu bakımdan afrodizyak etki yaratan feromon algılamasını arttırabilir. Turmalin taşı özellikle hastalıkları tedavi etme amaçlı kullanılır. Saçları ve tırnakları parlatmaya yardımcı olabilir. Turmalin taşının ruhsal enerjisi Turmalin en karanlık şartlar altında ışıl ışıl kalma ve her zaman ışığa yakışmayan ve evrenin sevgisini anlamayan kişiler arasında yaşayan bir yerde ruhsal bir bilinç sürdürme kabiliyetini arttırır. Doğal turmalin çubukları oldukça özel olarak kabul edilir ve fiziksel kanunları aşan ve olağanüstü şifa üreten güçlü bir elektrik enerjisi kanalı oluştururlar. Turmalin taşı Bu ışık aletlerinin pozitif kuvveti aura’da ki tıkanmaları etkili bir şekilde temizler ve negatif enerjiyi ortadan kaldırır. Siyah turmalin çubukları, negatif enerjileri vücudun dışına yönlendirmek için uçları ayak parmaklarına bakacak şekilde diz veya ayağa konabilir. Bunlar aynı zamanda fiziksel bedenin meridyenlerini yeniden dengelemek ve vücutta optimum denge sağlamak için kullanılabilir

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir