STİLBİT

STİLBİT

Renk Ve Görünüm

Stilbit Taşının Özellikleri Yumuşak yapılı bir taş olan stilbit, 3.5 ile 4 derece arasında sertliğe sahiptir. Sarı, turuncu, kahverengi, pembe ve kırmızı renklerindedir.  renkli olan stilbit taşının pütürlü bir yapısı bulunmaktadır.

Kaynak

Belçika, Brezilya, Almanya, Fransa, Kanada, İngiltere, Hindistan, İskoçya ve İrlanda çıkarıldığı başlıca ülkelerdir.

Kullanım Alanları Ve Özellikleri

Stilbit desmin olarak da isimlendirilen doğal taştır. İnsan hayatına bedensel ve psikolojik anlamda faydalar sunan stilbit taşı, değerli taşlar arasında yer almaktadır.

İsveçli kimyager Axel Fredrik Cronstedt tarafından keşfedilmiştir. Aksesuar olarak kullanımının yanında takı sektöründe de tercih edilmektedir. Psişik güçlerin artmasını sağlayan stilbit taşı, sezgi ve öngörüleri güçlendirmesiyle bilinmektedir. İnsanların hayata bakış açılarını değiştirmelerine yardımcı olan stilbit, pozitif bir karakterin şifrelerini taşımaktadır. Beyaz renkli olan stilbit taşının pütürlü bir yapısı bulunmaktadır. Aksesuar olarak kullanımının yanında takı sektöründe de tercih edilmektedir. Psişik güçlerin artmasını sağlayan stilbit taşı, sezgi ve öngörüleri güçlendirmesiyle bilinmektedir. İnsanların hayata bakış açılarını değiştirmelerine yardımcı olan stilbit, pozitif bir karakterin şifrelerini taşımaktadır.
Taşıyan kişiye sağladığı sevgi ve şefkat duygularının yanı sıra negatif enerjiden uzaklaştırmaktadır. Bilinç üzerinde sayısız etkileri bulunan bu taş, özellikle meditasyona ilgisi olan insanlar tarafından kullanılmaktadır. Sağlıklı ve dingin bilince ulaştıran yapısı, taşın en verimli niteliğidir. Günlük hayatın stresinden ve karmaşıklığından uzaklaşmak isteyenler bir nebze de olsa bu taşla ferahlama imkânı bulmaktadır. Dolu zihin insanın en büyük düşmanıdır. Yanlış kararlar ve ani tepkilere neden olmaktadır. Stilbit taşı ise zihni boşaltarak daha sağlıklı bir ruh haline imkân tanımaktadır. Odak ve konsantrasyon problemleri yaşayan kişiler, stilbit taşından yararlanabilir. Özellikle iş hayatında performansı olumlu yönde etkilemektedir


Yapı itibariyle yumuşak olmasından dolayı şekillendirilmesi kolaydır. Bu bakımdan takı sektöründe sıklıkla kullanılan taşların başında gelmektedir. Stilbit taşı, mineral kaynağıdır. Üzerinde taşıyan kişiye, fizyolojik bakımdan çok fazla katkı sağlamaktadır. Genellikle beyaz renkli olması taşın aksesuar olarak kullanılmasına da neden olmuştur. Sade ve şık bir görünüme sahiptir. Bu nedenle ev ve ofis ortamlarında önemli bir dekorasyon parçasıdır. Kas yapısına benzer bir görünümdedir. Salkım salkım parçaların bir araya gelmesinden oluşmuş izlenimi vermektedir. Stilbit taşının insan hayatına sunduğu sayısız fayda bulunmaktadır. En önemli faydası ise sevgi dolu bir kişilik sunmasından kaynaklanmaktadır. Sezgileri kuvvetlendiren stilbit taşı, karşımızdaki insana dair çıkarım yapmamızı kolaylaştırmaktadır. Öngörülerde bulunma gücünü kuvvetlendirmenin yanında, iletişim anlamında önlemler almayı da sağlamaktadır. İletişim esnasında muhatap olunan insanlar hakkında karakter analizleri yapılarak, ona göre iletişimin boyutlarını belirlememize yardımcı olmaktadır. Düşünceleri geliştirmesinin yanında buna ek olarak dışa vurumculuğu da desteklemektedir. Taşı kullanan kişiler düşüncelerini özgürce dile getirme cesaretini bulmaktadır. Kısacası insanların günlük hayatı üzerinde belirleyici etkilere sahiptir. Çünkü düşünceler gerek fiziksel, gerekse eylemsel olarak karşı tarafa yansıtılmaktadır. Stilbit taşı ayrıca beyinsel rahatsızlıklara iyi gelmektedir.  Meditasyon Taşı Güçlü psikolojik etkiler sağlayan stilbit taşı, meditasyon yapan kişiler tarafından da kullanılmaktadır. Meditasyon sürecinin hızlanmasını sağlayan taş, zihnin boşaltılmasına ve konsantre olmaya yardımcı olmaktadır. Derin düşünme ve iç huzur sağlama etkinliği olan meditasyon, stilbit taşının sağladığı faydalarla birebir örtüşmektedir. Bu nedenlerden dolayı trans haline geçme sürecini hızlandırması bakımından tercih edilmektedir. Dingin ruh hali ile en sakin bilince ulaşılmasını sağlanmasında stilbit taşı etkili olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir