KUNZİT
KUNZİT

KUNZİT TAŞI

KUNZİT

Renk ve Görünüm

Kunzit taşı oldukça estetik ve değerli taşlardandır. Kunzit taşına kunzit kristall ve kunzite crystal de denmektetir. Spodümen ailesinin mücevher değeri kazanan doğada genel olarak pembe ve mor renklerde bulunan bir doğal taştır. Doğal alimünyum ve lityum silikat ağırlıklı bir doğal taştır. Taşın işlenişi kırılgan yapıda olmasından dolayı oldukça güç yapılmaktatır buda taşın değerini bir kat daha arttırmaktatır. Bu kunzit taşını detaylı ve dikkatli incelediğinizde pembe renkten mor renge dönen bir renk cümbüşü içerisinde olduğunu fark edeceksiniz.

Kaynak

Kunzit taşı Madagaskar, Brezilya ve ABD gibi ülkelerden ve ABDnin de maine ve kaliforniya gibi bölgelerinden çıkarılarak çeşitli bölgeler satılmaktatır.

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Bu taşın sertlik derecesi 6,5 ve 7 arasında değişmektetir. Kunzit taşı genel olarak mücevher takı yapımında kullanılan bir taştır. Estetik görüntüsünün yanı sıra insan vücudunada çok faydalı olan bir doğal taş türüdür. Kunzit taşı karşılıklı iletişimi ve anlaşmayı olumlu yönde etkileyen bir taştır. Kulaklar için çok faydalıdır, işitme yeteneğini arttırır. Pembe kuvars taşının birçok özelliğini taşır. Böbrek ve akciğerler için çok faydalı bir taştır. Bedenin ısı sistemi ve kalp için faydalı bir taştır. Duyarlılıkları dengeleyen bir taştır. Öz güveni arttırır. Beyin fonsiyonlarını uyaran bir doğal taştır bu özelliğiyle beynimizin daha rahat çalışmasını sağlar. Zihinsel konsantrasyonu arttıran bir taştır. Baş ağrılarına karşı etkili bir taştır. Sindirim sistemini düzenleyerek daha rahat çalışmasını sağlar. Kan dolaşımını düzenleyen bir taştır. Ayrıca kan hastalıklarına da iyi gelir. Gözlere faydalı bir taştır. Strese ve aşırı gerginliğe iyi gelir. Duygusal anlamda kalp acılarını dindirilmesine yardımcı olur. Fark ettirmeden sevgiyi çeken, cazibe oluşturan yetenekleri artırır. Bağışlamaya yardım eder. Kalp, Boğaz ve Alın çakralarını dengeler ve birbiriyle bağdaştırır, enerjilerini yükseltir. Ruhsal bilinci harekete geçirir, duygu ve düşüncelerin doğru ifade edilmesine yardımcı olur. İletişim yeteneğini geliştirir. Sinirleri yatıştırır, sakinleştirir. Kırık kalplerin iyileşmesine yardım eder. Olumsuz duyguları temizler, duyguların dengelenmesine yardım eder. Özsaygı ve hoşgörü oluşturur. Kişinin kendisini sevmesini sağlar. Beden elektriği için topraklama görevi yapar, dengeler. Sevgi, barış ve uyum oluşturur, böylece stres ve öfkeyi azaltır. Olumsuz enerjilere karşı kalkan oluşturur. Alçakgönüllü olmaya yöneltir.

 

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir