JASPER (DONUK AKİK)
JASPER (DONUK AKİK)

JASPER (DONUK AKİK)

JASPER (DONUK AKİK)

Halk arasında çakmak taşı olarak ta bilinen jasper; kuvars ve akik taşının bir alt türüdür. Jasper taşı yüce eğitici bir taş olarak bilinir. Stres ve sıkıntılı dönemlerinizde destek ve huzur vericidir. Şifa olarak ta kullanılan bu taş hayatınızın tün yönüyle birleştirecektir. İkili ilişkilerde insanların birbirlerine destek olmasını yardımlaşmayı teşvik eder. Negatif enerjiyi emen jasper taşı çakraları temizler. Fiziksel, duygusal ve bedensel olarak enerji verircidir. Radyasyon ve elektromanyetik çevre kirliliklerini temizler. Zihinsel açıdan pozitif düşünmeye yardımcı olur. Cesaret verir ve kendinize olan güveninizi artırır. Sorunlarınızın üstesinden gelmenizi kolaylaştırır. Jasper taşı kırmızı, kahverengi, sarı, yeşil, mavi ve mor reklerindendir. Genellikle opak desenli ve küçük yuvarlanmış şekildedirler. Jasper taşı kolay bulunabilirliği ile dünyanın her yerinde çıkarılmaktadır. Birçok şifalı enerjisi olan jasper taşı özellikle cinsel açıdan ilişkilerde istek verir. Jasper dolaşım sistemini ve üreme organlarını iyi biçimde destekler.

Jasper taşı kişiye diyet sırasında enerji verir. Daha kararlı olmasını sağlayacak enerjidedir.Bağışıklık sisteminizi destekleyen jasper bağımlılıklarınızdan kurtulmak içinde size yardımcı olacaktır.Bedenden toksinlerin atılmasında ve temizlenmesinde yardımcı olur.Cilt rahatsızlıklarında deriyi iyileştiricidir.Takıntılarınızzdan kurtulmak zihni zinde tutmak için bu taş mükemmel bir enerji yayar.Enerjinizi topraklama konusunda size yardımcı olan jasperle duygusal bağlamda haksızlıklardan arınacaksınız.Çelişkilerden kurtulmaya yardımcıdır taç çakrayı uyarır.Sorunları büyümeden çözümlemenizde yine kırmızı bir jasper size yardımcı olacaktır.

Siyah jasper  taşı ise taşıyan kişilerde rüyalarını daha net hatırmalama ve gelecekten haberler veren rüyalar görmeye neden olur.Avustralya jasperi olarak bilinen türü;İç ve dış hayatı yönetir.Kişilerde yenilenmeyi sağlar.Fiziksel olarak dengeleyicidir.Yaraları iyileştirir deriye faydası vardır ve kanı temizler.Jasperin kombin olduğu demir kaplan yeşim,hematit ve kaplan gözü kişilere enerji düzeyinin yükselmesiyle canlılık verir.Jasper taşı kişinin ağır başlılığını korumaya yardımcı olur fevri hareketleri dengeler.Jasper taşı taşıyan kişilerde kontrol her zaman ellerindedir.Jasper duygusal yönden evli ama isteksiz olan kişiler arasında aşk ve heyecanı canlandırır. Karaciğer, kalp, mide, omurgayı iyileştirir. Baş ağrısına özellikle migren nöbetlerinde alnınızda gezdirmenizde faydalıdır. İnsanlar arası iletişimde enerjisi güçlendirir. Karaciğer,kalp,mide,omurgayı iyileştirir.Baş ağrısına özellikle migren nöbetlerinde alnınızda gezdirmenizde faydalıdır.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir