BÜTÜNSEL ANLAMDA TAŞLARDAN GELEN ŞİFA

 

Taşlar tüm anlamıyla bedenimize şifadır, iyileştiricidir.Yani bu tam olarak şu anlama gelir; bedenimize duygusal, ruhsal, fiziksel olarak etki ederler.Aslına inerek kökeninde fark edilemeyen enerji düzeyleri tekrardan biçimlendirerek rahatsızlığa neden olan etkenleri ortadan kaldırır. Taşlar titreşim şeklindeki hareketler oluyla çalışır çakraları yeniden düzenleyerek psikolojik veya bendesel sorunları yoluna koyarlar. Sorunların çoğu birden fazla sebebin birleşiminden kaynaklanır.Bu hastalıklar zihinsel yorgunluk veya bedensel olabilir.Vücudumuzun belirli bir yerinde uyarı amaçlı bir taş çubuk kullanılabilir bu vücudumuzda temas ettirilip gezdirilirse rahatsızlıkları ortadan kaldıracaktır. Taşlar yüzyıllardır bedenimizin belli başlı bölgelerine iyi geldiği fark edilmiş ve bazı değerli taşlar vücudumuzda belli bölgelerle eşleştirilmiştir.Örneğin kuartz iyileştirici taşlardan en güçlüsü olarak bilinir, aynı zamanda meditasyonada iyi gelmektedir.

Değerli taşlar sadece vücuttaki rahatsızlıkları onarmak yerine sebebleriylede ilgilenirler,rahatsızlığın sebebine odaklanan larima taşı bu konuda özellikle faydalı olacaktır.Rengi mavi,yeşi veya beyazlı kırmızıdır.Görüntüsü ise yarı saydam veya beyaz damarlı olabilir. Aşk ve huzur yayan bu taş ruh eşi arayanlar için harika bir taştır.İlişkileri iyileştirici zihinsel olarak insana huzur ve sukünet verir. Bütün olarak şifa niyetine bir veya birden çok taş seçme asıl nedenin varlğını tesbit etme belirtiler üzerine gitmek gerekir.Bu sebeble sorununuzun belirtisi sindirim sorunuysa kuvars taşını karnınızın üzerine koyup hatta bir süre masaj yapar gibi gezdirirseniz iyileşme sürecine etkili olacaktır.

Yeşim taşıda yine aynı şekilde böbreklerde etkili bir taştır, masaj şeklinde birebir bedensel temasla iyileştirme etkisi görülmüştür, toksinlerden arınmaya kalp dolaşım sistemini güçlendirmeye yarar. Ancak sorun bazen dahada derin şekilde yansıyabilir sindirim sorunu aslına maddi sorunların göstergesi olabilir bu durumda ise citrin taşı sonuç verecektir, maddi rahatlık bolluk ve parayı hayatınıza çeker. Bu taş ayrıca kişinin kötü enerjisini yok ederek pozitif enerji yüklemesini sağlar, sinirleri yatıştırır kanı düzenler radyasyonu çeker ve etkilerinden korur. Bazı değerli taşlar birbirlerini tamamladıkları gibi tam tersine etkilerinide azalttıkları bilinir. Bu yüzden şifa için kullanırken dikkatlı olmak gerekir. Vücut sağlığımız için gerekli minerallerin bulunması ve en önemlisi gereken oranda bulunması gerekir. Bilinçsiz kullanımlarda faydadan ziyade zararda verebiliceği unutulmamalıdır.

 

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir