AYTAŞI

AYTAŞI

Renk ve Görünüm

Beyaz, Krem Mavi, Sarı ve Yeşil renklerinde görülmektedir. Sütümsü yarı saydam ve tüm boyutlarda çıkarılmaktadır.

Kaynak

Hindistan, Srilanka ve Avusturalya 

Kullanım Alanları ve Özelikleri 

Ay taşı bizi sakinleştirir ve teşvik eder, bize hayatın doğal ritmini öğretir. Ay taşı yaklaşık iki bin yıldır Roma mücevheratın da hatta Doğu’da uzun süre kullanılmaktadır. Sevgililer için özel bir önemi olan Hindistan’da daima kutsal bir taş olmuş ve orada geleneksel bir düğün hediyesi olmuştur.

Ay taşı özellikle geceleri sağladığı koruma için gezgin taşı olarak bilinir ve yükselmekte olan umut kalitesinden ötürü uzun zamandır kişiliği geliştirmek için bir tılsım olarak giyilir.

Ay taşı parlaklığı ile adlandırılan at taşı yumuşak, sulu bir opaklık ve ışık değiştikçe yüzey boyunca bir çizge halinde hareket eden chatoyancy adı verilen gümüş ve beyaz yansıma sergileyen bir Feldspat madenidir. Gezgin taşı olarak efsanevi olan ay taşı aylar parlarken gece veya suyun üzerinden seyahat edenlerden özellikle korunuyor. Sık seyahat edenler güvenli gece sürüşü için ve yolda öfkeye karşı koruma sağlamak için torpido gözünde bir tane tutmalıdır. Ay taşı, kaliteyi beslemek için olduğu kadar sevgiyi kabul etmeye yardımcı olmak için kalbi de açar. İlk ya da yeni aşk için mükemmel bir kristaldir ve sevgi gizli tutulması gerekiyorsa rahatlatıcı bir tılsımdır. Öfke içinde olan sevdiklerinin bir araya gelebileceğine de inanılıyormuş

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir